Har du en historie at fortælle? Har du en historie at fortælle?
Laver du, eller nogen du kender, noget som er spændende, der også bidrager til jeres liv økonomisk?
Lige pt. søges der mennesker som enten gennem deres hobby eller deres arbejde, oplever at de brænder for det de gør, og elsker at få lov til at gøre det. Er det dig eller en du kender? Så send os en besked her.
Der skal produceres nogle 5-10 mins. klip til youtube samt facebook, som handler lidt om jer selv, og meget om jeres passion.
Der er ingen penge i projektet, jeg laver det, da jeg læser medievidenskab, og er ved at lave et portefølje. Jeg har lidt erfaring med at arbejde indenfor TV, og det er meningen, at der skal produceres et yderst prof. produkt.
Se teaseren her : http://youtu.be/HZusnkFo_iY
feb 2010
Følger: 7 Følgere: 6 Fotoprofiler: 1 Emner: 21 Svar: 865
Jeg synes selv det er mega spændende, selvom min teoretiske viden ikke rækker til at forstå alt hvad der sker i gruppen og så synes jeg det er fedt at arbejde sammen med nogle af de klogeste mennesker jeg har mødt i mit liv - især fordi jeg får lov til at bidrage til forskningen i det omfang jeg kan.
Jeg ved ikke om jeg kan hjælpe super meget med projektet, men du skal være velkommen til at smide en pb.
sep 2008
Følger: 11 Følgere: 12 Emner: 95 Svar: 4.912
Vi har urbexet et par år nu, og har fået en del anerkendelse via vores blog, som du ka finde på www.3300urban.com og jeg har holdt et foredrag om emnet i Nikolaj kirken i København, hvor vi blev inviteret ind, men desværre blev DD syg op til foredraget.
Hvis det kan bruges, er du velkommen til at sende en besked.
Har du en historie at fortælle?