1.162 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 4 Svar

Føtex Acer Aspire computer - go' nok? Føtex Acer Aspire computer - go' nok?

Hey,

Jeg faldt over den bærbare Acer Aspire computer som føtex har fra i morgen. Jeg synes umiddelbart den ser fin ud, jeg skal bruge den til lidt gaming, men ikke mindst billedbehandling og internet.

De spil jeg gerne vil kunne spille er: Test Drive Unlimited, NFS: Pro Street som kommer i november, HF2:DM, og FarCry.

Specs:

AMD Turion 64 TL-56 X2 (1,8 GHz) Dual Core,
2048 MB DDR2 RAM,
200 GB Harddisk,
"op til (lyder ikke godt.. minder mig om ordet "delt", uha..)" 400 MB GeForce Go 7600SE TurboCache grafik,
17" WXGA CrystalBrite TFT skærm,
DVD DL brænder,
kortlæser, cam, BT, USB, Vista, osv.

Fortæl mig om den kan klare de spil, og hvis ikke kom med en stationær i samme prisklasse - efter hvad jeg kan se, kan stationær bedre betale sig (specielt til gaming).

Kom også gerne med tests af diverse spil hvor jeg kan se hvordan de forskellige processorer klarer sig, og forskellen på tilsvarende processor i en stationær. (Kan aldrig finde sådan nogle gode tests selv.. :P)


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Moving out cleaning 800 kr.
  • Break a lock of storage as I have lost the key for it. 350 kr.
  • Hanging curtains 800 kr.
  • Fjerne tag på carport 2.000 kr.
  • Vi har køb en Elektrisk bil til vores barn- bilen hedder Toyota FJ Cruiser til 3 år og vi vil gerne have den komplet samlet til idag 350 kr.
  • Etablere udendørs stikkontakt 1.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Føtex Acer Aspire computer - go' nok?
Kommentér på:
Føtex Acer Aspire computer - go' nok?

Annonce