987 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 18 Svar

sidste hjælp til job ansøgning. sidste hjælp til job ansøgning.

I selve ansøgningen står der hele mit navn,adresse, email + der er et billed af mig.. Hvad synes I??


Søger du en sød og smilende tjener, som tager sig godt af gæsterne…… så er det lige mig, du mangler. (Fed skrift)

Jeg er en frisk og positiv ung pige på 20 år, som er færdigudlært som tjener den 1. marts 2010 fra Bromølle kro på Vestsjælland. ( www.bromoelle-kro.dk)

I min læretid har jeg lært mange sider af tjenerfaget at kende. Dels de år i min læretid, hvor jeg dagligt har haft tæt personlig kontakt med gæsterne og ikke mindst køkkenet. Jeg har haft mulighed for at lære at køre selskaber helt op til 150 personer, servering i A la carte restaurant og håndtering af konferencer. Desuden har jeg betjent telefonen med reservering af borde og booking af værelser. Jeg har valgt tjenerfaget, fordi jeg nyder at opvarte gæsterne.

Privat bor jeg sammen med min kæreste Kasper, som jeg har været sammen med i 2½ år. Vi bor i en lejlighed i Holbæk. Fritiden bruger jeg på min hest Tio.

Såfremt min ansøgning har vagt jeres interesse, ser jeg ser frem til at høre fra jer.


Med venlig hilsen


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Mounting of curtain rod 300 kr.
  • Anlæg af græsplæne 5.000 kr.
  • Hjælp til montering af ny vaskemaskine og ny opvaskemaskine 1.500 kr.
  • Hænge 3 lamper op😊 500 kr.
  • Elektriker 700 kr.
  • Afmontering og montering af opvaskemaskine (plus fix af tilkalket vandhane) 1.250 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  sidste hjælp til job ansøgning.
Kommentér på:
sidste hjælp til job ansøgning.

Annonce