750 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 4 Svar

Rasmus B
Rasmus B
Tilmeldt:
28. okt 2008
Følger: 1 Emner: 177 Svar: 1.178

FILM SØGES!!! FILM SØGES!!!

Jeg søger en film som min kæreste synes er mega god! Har en lidt vag beskrivelse, men kom med bud smiley

Filmen handler om en lille pige der bliver kidnappet af et par..
De bor fattigt og gammeldags.. Fra sidelinjen bliver der sagt (faderen er overhovedet i familien; de er evt. kristne eller andet religiøst da man ser dem bede).. Pigen skal gå med tørklæde når de går ude, hun får nyt navn, må ikke snakke med nogen osv.

Man ser også i filmen at hendes rigtige familie leder efter hende, og de begynder at beskylde alle mulige.. De finder hende til sidst i familien fordi hun bliver genkendt på gaden, og det viser sig at de kender personen der har kidnappet hende, da han er kommet i huset før.

Det er en lidt tynd beskrivelse, kan desværre ikke huske navne, eller andet! Det er en halv gammel film.. 10-15 år gammel er det bedste gæt! HJÆLP MED TITEL..

På forhånd tak smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Fix washing machine 750 kr.
  • Havearbejde 1.500 kr.
  • Rengøring 117m2 lejlighed 2.500 kr.
  • Lave garageport, vejer er hoppet af 500 kr.
  • Nedgravning af trampolin og bortkørsel af jord 3.400 kr.
  • Udendørs vandhane 2.350 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  FILM SØGES!!!
  • Rasmus B
    Rasmus B Tilmeldt:
    okt 2008

    Følger: 1 Emner: 177 Svar: 1.178
    #1   28. dec 2010 Hun bliver lidt i tvivl nu.. Hun kan nemlig slet ikke huske titlen.. Hvad hedder den du refererer til? smiley

  • Rasmus B
    Rasmus B Tilmeldt:
    okt 2008

    Følger: 1 Emner: 177 Svar: 1.178
    #2   28. dec 2010 haha smiley Ja så vi jo lige vidt.. Vi har simpelthen søgt og søgt de sidste 2 timer og kommer bare ikke videre!! Kan du huske hvem der spiller med i den smiley

  • Rasmus B
    Rasmus B Tilmeldt:
    okt 2008

    Følger: 1 Emner: 177 Svar: 1.178
    #3   29. dec 2010 Det er et par.. Det er sikkert.. Kan huske at det er "moderen" der går med hende da hun bliver opdaget.. Skal ikke kunne sige om det er 2 mænd der kidnapper, men er sikker på at der er en dame involveret smiley

  • Rasmus B
    Rasmus B Tilmeldt:
    okt 2008

    Følger: 1 Emner: 177 Svar: 1.178
    #5   29. dec 2010 Haha smiley Har fundet den.. The Elizabeth smart story smiley

Kommentér på:
FILM SØGES!!!

Annonce