hmmm, Kreatin / Protein / Gainer {{forumTopicSubject}}
hey folkens
skulle ikke undre mig at i har hørt dette før, MEN
Jeg er en gut som er begyndt på seriøs træning, 6 dage om ugen.
Jeg har vejet 156 kg og har så tabt mig helt vildt og er nede på 77 kg nu, men i det jeg har tabt mig så meget har jeg også tabt en fanns masse muskler, og vil gerne have den der flotte krop som man altid har drømt om.
Jeg spiser sundt og sådan. Så kosten fejler ikke noget, har kun det problem, at jeg ved ikke hvilket pulver jeg også behøver.
Jeg skal selvfølgelig have protein pulver, men hvad med kreatin og Gainer, ??
Jeg vil gerne vide:
Hvad skal jeg bruge for at få max resultater ?
Må jeg blande produkterne ? og hvis nej, hvordan skal jeg så tage dem ? i løbet af dagen eller før/efter træning ?
Har en ven der drikker Jack 3D før træning og protein efter træning. men jeg ved ikke hvad Jack 3D er ???
Håber i kan komme med nogle gode råd.
mvh
Michael
sep 2007
Følger: 4 Følgere: 4 Emner: 58 Svar: 158
weight gainer er der ingen grund til at tage hvis du har problemer med at holde vægten nede, men ellers køb kreatin og protein.
De kan blandes i en shaker og drikkes 2-3 gange dagligt, hvor meget du skal tage kan du læse dig frem til på produkterne, men køb nogle gode sager fra starten af, det kan ikke altid betale sig at tage det billigste.
Anbefaler www.getbig.dk til forummer omkring træning og køb af div. pulver.
Mvh. ---Jeppe---
jul 2007
Følger: 8 Følgere: 6 Emner: 51 Svar: 325
feb 2008
Følger: 9 Følgere: 8 Fotoprofiler: 1 Emner: 189 Svar: 1.527
der er altså ikk noget himmelsk ved protien pulver..
Derudover har du nok ikk tabt muskler men muskelmasse..
feb 2008
Følger: 9 Følgere: 8 Fotoprofiler: 1 Emner: 189 Svar: 1.527
maj 2007
Følger: 2 Følgere: 1 Emner: 53 Svar: 92
jun 2007
Følger: 5 Følgere: 4 Emner: 159 Svar: 425
jeg har ikke problemer med at holde vægten nede længere, tværtimod så har jeg problemer med at tage på.
jun 2007
Følger: 5 Følgere: 4 Emner: 159 Svar: 425
jamen mit madprogram er ikke trådt ordenligt i kraft endnu, da vi først starter vores kostplan d. 22 feb.
Jeg har fået målt min fedtprocent, og den ligger på 6%, da jeg var størst lå den på 24%.
Så kan stort set se hver gang jeg har trænet at musklerne vokser, men jeg vil self gerne have max mulig ud af min træning.
jun 2007
Følger: 5 Følgere: 4 Emner: 159 Svar: 425
jun 2007
Følger: 5 Følgere: 4 Emner: 159 Svar: 425
hmmm, Kreatin / Protein / Gainer