{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
Kommentér på:
Kvinde Lea
  •   29. apr 2008 .
    du er ordenlig sindssyg der prøver at slå folk ihjel !

    Du er sej nok med dit seje ekstrablad link: http://ekstrabladet.dk/112/article979374.ece


    ha det godt ! (:


  •   10. apr 2008 '


  •   10. apr 2008 Hej Lea..
    Spørg du endeligt løs.. jeg er ikke så genert, og svare gerne på det jeg kan inden for graviditet..

    Nej, jeg er ikke igang med uddannelse, og har heller ikke uddannelse endnu.
    jeg blev gravid ved en upser, og han som er faren til barnet og jeg har allerede planlagt forskellige ting..
    det handler ikke om hvor gammel man er, men hvor moden man er..
    vil dog sige vent til du er 18 med at få barn, det gør nemlig mange ting nemmere..
    udover det vil jeg anbefale dig at gøre op med dig selv fra starten af om du virkeligt er sammen med den fyr som du ønsker skal være faren til din barn/børn..
    mange fyre har det hele i munden, og vil gerne det med at lave børnene, men når det kommer til ansvaret, så er de ikke helt med på hvad det handler om..
    desuden skal du gøre op med dig selv om du ville kunne have et barn alene, for hvis du ikke mener du kan det, eller har støtte nok hjemme fra, så vent lidt.. børnene skal nok komme :O)

    Da jeg fandt ud af jeg var gravid, havde vi en uges tænkepause, eller ikke en pause fra hinanden, men bare en pause hvor vi tænkte igennem om vi var parate til et lille barn da vi ikke havde været sammen ret længe..
    på den uge nåede jeg at have en spontan blødning og fik a vide jeg nok bare havde tabt barnet..
    da jeg så var til scanning for at se om barnet var der endnu, fandt de ud af der stadigvæk var hjerte rytme, hvilke vil sige at jeg stadigvæk var gravid..
    jeg bestilte straks en tid til abort, og valgte at det skulle ske om mandagen (bestilte tiden om fredagen)..

    Søndag aften knækkede jeg sammen og sagde at jeg ikke ville have en abort, og hvis han ikke ville have noget med barnet a gøre kunne han bare køre mig hjem med det samme..
    han ville meget meget gerne have det her barn med mig, så nu or vi sammen, og der er kun 3 måneder igen, så skal jeg føde, eller der er termins dagen..

    Nå, tilbage til det med uddannelsen.. som skrevet har jeg ingen uddannelse, og er ikke i gang.. har dog snakket med min kæreste, og vi har planlagt lidt frem i tiden, og som tingene ser ud har vi råd til jeg tager uddannelse når jeg er færdig med at være på barsel..

    håber du kunne bruge det til noget :O)

    Mvh Sonne..


  •   5. feb 2008 * * * *
    Kom lige forbi
    Har lagt en høj - fede billeder! smiley


  •   1. feb 2008 Eyh
    Tusind tak smiley


  •   30. jan 2008 ..
    Så sku du være tilføjet smiley


  •   30. jan 2008 ..
    Hmm
    Sikke noget øv :s
    Hvad render du og laver?


  •   30. jan 2008 ..
    Gjorde jeg det? Nåh smiley
    hah
    Ej for pokker da :s
    Alvorligt?
    Hmm, vi byggede et hus smiley og da huset var færdigt flyttede vi ind smiley
    Ej ved sku ik hvorfor


  •   30. jan 2008 ..
    Jaah det er rigtig længe siden.. smiley
    Hvordan fandt du mig? smiley
    Det går rigtig godt, som du kan se er jeg flyttet fra byen smiley

    Hvordan går det med dig?


  •   30. jan 2008 ..
    Hmm fra Ishøj??
    Syns godt jeg ku kende øjnene lidt smiley


  •   30. jan 2008 ..
    Hmm
    Lea hvem?


  •   27. jan 2008 ..
    høj til dig. rigtig fede billeder


Annonce